Miután a tanulók megismerték a szókincset, a következő játékokkal mélyíthetjük el tudásukat.:
- Tegyünk egy térképet a falra/ táblára. A térkép lehet Magyarország térképe vagy egy világtérkép. Ismételjük át az égtájak elnevezését, és kérdezzük meg a tanulókat, hogy melyik égtájon, milyen időjárás lehet most. Miután ezt is átismételtük, kérjük meg az egyik tanulót, hogy csukja be a szemét, és mutasson egy olyan helyre a térképen, ahol lenni szeretne. Miután kinyitotta a szemét, mondja el, hogy milyen időjárás van azon a területen, és hogy szeretne-e tényleg ott lenni. Izgalmasabbá tehetjük a játékot, ha a tanulók pörögnek egyet a térképre mutatás előtt, és még csukott szemmel tippelnek az időjárásra.
- Üljünk körbe. Az első tanuló mondja el, milyen időjárást szeret, és hova menne legszívesebben a nyári szünetben. Például: „Szeretem a napos időt. Spanyolországba megyek.” A második tanuló ismételje az előző tanuló mondatait, majd mondja el a sajátját. A harmadik tanulónak, már az előző két tanulóét és a saját mondatait kell mondania és így tovább. Kérdésekkel segíthetjük a gyerekeket.
- A következő játékhoz egy előre elkészített időjárás-jelentést, illetve kártyákat kell használni. Egy tanuló kimegy a táblához és húz egy kártyát. A kártyán egy város neve található. A többieknek nézniük kell az előre elkészített időjárás-jelentést, és kérdések feltevésével kell kitalálniuk, hogy hol van a táblánál álló társuk. Például: Hideg van? A város északon van? A tanuló pedig csak igen-nem választ adhat. A játékban az következik, aki kitalálta a város nevét.
Megosztás: