5 post-it papíros játék az első órára

  1. Titkos kérdés: Írjunk a csoport nyelvi szintjének megfelelő kérdéseket a post-it papírok ragadós felére, majd ragasszuk fel őket a táblára / falra. Hívjunk ki egy tanulót, hogy válasszon egy post-it papírt és válaszoljon a kérdésre. Ez a tanuló hívja ki a következőt és így tovább.
  2. 2 igaz mondat és 1 hazugság: 4-5 fős csapatokban adjunk minden tanulónak 3 post-it papírt. Két papírra írjanak rá 1-1 igaz mondatot, egy papírra pedig 1 hazugságot. Amikor kész vannak, a csoport tagjainak ki kell találniuk, hogy mi a hazugság.
  3. 5 dolog rólam: Minden tanuló írjon 5 dolgot magáról egy post-it papírra. A papírokat ragasszuk a táblára / falra. Olvassuk fel az egyik papírt, majd a csoport próbálja kitalálni, hogy ki írta. A papírok közé tehetünk mi is egyet, illetve lehetnek vicces mondatok is a post-it-eken.
  4. Ki lehet ő?: Az előző játékhoz hasonlóan kérjük meg a tanulókat, hogy írjanak 5 dolgot magukról, de ezúttal különböző post-it papírokra. A papírokat gyűjtsük be és küldjük ki a gyerekeket az osztályból. Az egyik falra tegyük ki a post-it-eket, a másikra pedig tegyük fel a tanulók nevét. Miután a gyerekeket visszahívtuk, ki kell találniuk ki írta a mondatokat, ha megvan, a mondatot az osztály másik falán lévő név alá kell tenni. A játék versennyé is alakítható, sőt akár két csoportban is játszhatunk, ahol az egyik csoport tagjainak a másik csoport mondatait és neveit kell összepárosítania.
  5. Jó tulajdonságok: Kérjük meg a gyerekeket, hogy rajzolják le magukat egy papírra, ezeket a képeket tegyük ki a falra. Mindenki annyi post-it papírt kap , ahányan a csoportban vannak, a post-it-re mindenkinek egy-egy jó tulajdonságot kell írnia egy másik csoporttársáról. Miközben mindenki ír mindenkiről egy-egy papírra, ezeket fel is ragasztjuk a képek mellé. A legjobb, ha a játékhoz valamilyen formára vágott post-it-et használunk (szív, csillag stb.)
Megosztás: